Za vôňou agátu a dobrého vína

MALÝ HOREŠ/KOŠICE, 14. máj 2018 – Rozkvitnutý agátový háj v Malom Horeši každoročne neláka len včely na zber sladkého nektáru, ale aj milovníkov dobrého vína do tufových pivníc. Tretie tohtoročné TOP podujatie programu KSK Terra Incognita – Vôňa agátu – ponúkne ochutnávku výnimočných malohorešských vín a program aj pre tých, čo ochutnávať nebudú.

TOP podujatie Vôňa agátu sa začína už v piatok 18. mája riadenou degustáciou 14 druhov vína od troch miestnych vinárov. „Degustovať budeme Rizling vlašský, Rosé Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon, ale aj Chrupku, Medinu, Furmint a najmä Polyhos - prastarú odrodu, ktorú do týchto končín priniesli ešte Avari," priblížil starosta Malého Horeša Csaba Furik. Podvečer sú návštevníci pozvaní priamo do areálu pivníc, kde môžu ochutnať celý sortiment vybraných vinárov. Na túto riadenú degustáciu sa záujemcovia musia prihlásiť vopred, najneskôr do štvrtka 17. mája.

Agátový háj s otvorenými pivnicami a ochutnávka 40 druhov vína od dvadsiatky vinárov čaká na návštevníkov v sobotu 19. mája. „K vínu určite dobre padnú aj tradičné béleše, slané koláče s kapustovou alebo tvarohovou plnkou. Vinárske súťaže s pipetou v dvoch disciplínach spestria program na pódiu a kto zatúži po inej zábave, môže sa previezť na koči alebo absolvovať vyhliadkový let a vidieť Medzibodrožie z vtáčej perspektívy," doplnil pozvanie aj predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Pre deti sú pripravené hry so starými hračkami, s akými sa hrali ich rodičia či starí rodičia. Na stanici vo Veľkom Horeši budú opäť pripravené kyvadlové autobusy nadväzujúce na vlaky z Košíc, aby cestujúcich priviezli až do dejiska podujatia, priamo k vínnym pivniciam. Tieto autobusy budú čakať na vlaky odchádzajúce z Košíc o 10:06 a 12:06, z podujatia sa potom na vlak domov návštevníci dostanú autobusom okolo 18:00 a 19:30.

Ochutnávaniu výnimočného malohorešského vínka teda nestojí v ceste ani šoférovanie. Navyše, absolútnou novinkou je organizovaný výlet z Košíc do Medzibodrožia s celodenným programom. Zahŕňa návštevu podujatia Vôňa agátu, degustačné lístky v zvýhodnenej cene a tiež exkurziu do histórie tohto kraja. Účastníci výletu navštívia kaštieľ v Bieli, Soľný dom vo Veľkých Trakanoch, hrad Veľký Kamenec a rodisko Františka II. Rákocziho – kaštieľ v Borši. Ochutnávaniu výnimočného malohorešského vínka teda nestojí v ceste ani šoférovanie.

Navyše, absolútnou novinkou je organizovaný výlet z Košíc do Medzibodrožia s celodenným programom. Zahŕňa návštevu podujatia Vôňa agátu, degustačné lístky v zvýhodnenej cene a tiež exkurziu do histórie tohto kraja. Účastníci výletu navštívia kaštieľ v Bieli, Soľný dom vo Veľkých Trakanoch, hrad Veľký Kamenec a rodisko Františka II. Rákocziho – kaštieľ v Borši. Lístky na výlet si záujemcovia kúpia online alebo osobne, v Regionálnom informačnom bode v Košiciach.

Za vôňou agátu a dobrého vína - program

Zdroj: www.kosiceregion.com

Odporučiť priateľom

Komentáre

    Zatiaľ nebol pridaný žiaden komentár