Moravský Sklípek André je vinotéka a predajňa, ktorá je zároveň kontaktným miestom výhradného obchodného zastúpenia na Slovensku pre maloochod, veľkoobchod vín zo Šlechtitelskej Stanice Vinařskej, Velké Pavlovice.

Vinohrady šlechtitelské stanice sa nachádzajú vo výške od 196 m n. m. do 225 m n. m. na južných svahoch so sklonom 12 %. Pôda je hlinitoílovitá a hlinitopiesčitá s bohatým obsahom vápniku a manganu. To vytvára mimoriadne vhodné podmienky pre pestovanie aromatických bielych a modrých odrôd viniča. V súčastnej dobe hospodári spoločnosť na 42 ha viníc, na ktorých je vysadených 19 odrôd viniča zahrňujúcich 76 klonov, ktoré tvoria základ materskej vinice a je základnou množiteľskou plochou v ČR, tvoriacou genofond viniča.

Využitie najmodernejšej výrobnej technológie a postupov doprevádza cestu vína od zberu hrozna, cez dozrievanie v dubových sudoch (červené vína) či nerezových tankoch (biele vína), po dozretí vo fľašiach až k zákazníkovi, ku ktorému sa tak dostávajú plné, harmonické a elegantné vína, ktoré sú často oceňované na prestížnych súťažiach vín.

Mapa

Adresa: Weberova 12220/5, Prešov
Web: http://www.moravskysklipek.sk

Odporučiť priateľom

Komentáre

    Zatiaľ nebolo pridané žiadne hodnotenie