Relaxačné centrum thajských masáží s terapeutkami z Thajska, ktoré vlastnia certifikáty z renomovaných thajských masérskych škôl.

THAJSKÁ MASÁŽ :
Tradičná thajská masáž je 2500 rokov stará liečebná metóda založená na koncepcii a znalosti energetických dráh v ľudskom tele nazývaných Sen, na ktorých sa nachádzajú dôležité akupresúrne body. Profesionálne terapeutky prehmataním týchto bodov a vyvíjaním potrebného tlaku na ne, zbavia vyše telo pocitu únavy, odstránia svalové kŕče a nervové napätie, stimulujú krvný a lymfatický obeh, uvoľnia pohyblivosť svalov, kĺbov a šliach.
Thajská masáž je masáž celého tela, ktorá sa vykonáva v štýlovom a pohodlnom thajskom oblečení, cez ktoré terapeutka prehmatá akupresúrne body a vyvíja na ne potrebný tlak. Následne pokračuje ďalšou fázou masáže, ktorá spočíva v naťahovaní.

OLEJOVÁ MASÁŽ :
Aromatická thajská olejová masáž je relaxačná, harmonizujúca masáž celého tela. Pri masáži sa používajú aromatické oleje, ktoré vyživujú, zvláčňujú pokožku a celé telo zahalia do voňavého oparu, ktorý umocňuje pocit relaxácie. Olejová masáž ukludňuje nervový systém, uvoľňuje svalové napätie, stimuluje
krvný obeh. Terapeutka používa masážne oleje na prírodnej báze, ktorých základom je palmový olej. Oleje sú v kvetinových vôňach – prevažne thajského typu kvetov, ďalej osviežujúce ovocné – pomaranč v kombinácii so škoricou, citrónová tráva v kombinácii s nechtíkom lekárskym, kokosový orech, ale aj bylinné – levanduľa, rozmarín v kombinácii s mätou. V ponuke je aj jemný olej aloe vera a vôňa medu.

MASÁŽ CHODIDIEL :
Akupresúrna masáž pri ktorej sa stimulujú reflexné body a viac ako sedem tisíc nervových zakončení na chodidlách. Masáž zlepšuje látkovú výmenu, prekrvenie stimulovaného orgánu, harmonizuje krvný obeh, zlepšuje telesnú imunitu, má detoxikačné a omladzujúce účinky.
Masáž chodidiel sa vykonáva od kolien nižšie. Klient má pre väčšie pohodlie oblečené typické thajské nohavice, ktoré siahajú tesne pod kolená. Terapeutka na masáž chodidiel používa špeciálnu emulziu, ktorú nám na zakázku dodáva nemenovaná lekáreň. Jej hlavnou zložkou je mentol a gáfor. Terapeutka, aby vyvinula potrebný tlak na konkrétne body na chodidlách, používa originálnu thajskú drevenú paličku, určenú iba na tento účel.

HORÚCA BYLINNÁ MASÁŽ :
Horúca bylinná masáž je masáž pravými thajskými bylinami zabalenými v bavlnenom vrecúšku. Priložením horúceho balíčku sa otvoria póry v pokožke a byliny môžu zahájiť ich protizápalový, antibakteriálny a antiseptický účinok do hĺbky svalu. Zmes tradičných thajských bylín používaných v komprese má stimulačný, relaxačný a povzbudivý účinok na telo a myseľ.
Pri horúcej bylinnej masáži používa terapeutka dve vrecúška, ktoré sa hodinu pred masážou začínajú nahrievať v špeciálnych parných zariadeniach, aby sa dosiahol ten pravý účinok. Táto masáž spočíva v prikladaní týchto vrecúšok na pokožku.

TOK SEN MASÁŽ :
Tok Sen je staroveká masáž a má tradíciu siahajúcu viac ako pred 5000 rokmi. Bola vyvinutá v období kedy sa v Číne začala používať akupunktúra. Táto unikátna metóda liečenia sa nachádza iba v oblasti Chiang Mai v severnom Thajsku. Tradícia Tok Sen sa vyučuje iba ústne, neexistujú žiadne knihy opisujúce túto metódu.
Terapiu Tok Sen začali používať ľudia žijúci na vidieku, kde farmárom po namáhavom dni na ryžovom poli, poskytovali rodinný príslušníci úľavu od bolesti a odstraňovali zablokovanú energiu. V preklade znamená Tok Sen : „ rozprúdenie energie“. Na Tok Sen masáž sa používajú špeciálne nástroje vyrobené z jadrového dreva Tamarind. Nástroje sú ručne vyrábané a požehnané budhistickým mníchom. Pomocou týchto nástrojov : klinu a paličky, sa vyrábajú prenikavé mechanické a zvukové vibrácie, ktoré rezonujú cez hlboké vrstvy tkaniva a kostí. Jemne sa klope pozdĺž energetických meridiánov a výsledkom je úľava od bolesti , odstránená negatívna energia a jej blokády. Uvoľňuje zatuhnuté orgány a zlepšuje krvný obeh. Je veľmi vhodná pre ľudí s fyzickou prácou, s vysokým nervovým napätím, s častým stresom.

Mapa

Adresa: Kúpeľný ostrov, Hotel Balnea Esplanade Palace, Piešťany, Piešťany
Web: http://www.thajskemaserky.sk

Odporučiť priateľom

Komentáre

    Zatiaľ nebolo pridané žiadne hodnotenie