V rozsiahlom anglickom parku je malebne situovaný Zámok Topoľčianky, datovaný od 15. -16. stor.. Jeho hlavné klasicistické krídlo je začlenené do troch renesančných krídel, ktoré uzatvárajú nádvorie s fontánou uprostred. Priestory zámku poskytujú všetky služby hotelového zariadenia spolu s možnosťou uskutočniť významné spoločenské, rodinné a obchodné akcie.
Klenotom zámku je nepochybne múzeum historického nábytku, bytových doplnkov a historických zbraní, ktoré sú pôvodné, tak ako ho tu zanechali poslední majitelia zámku. Návštevník prechádza postupne salónmi rozličných slohov s neobyčajnou zbierkou porcelánu, obrazov a starých hodín. Zámocká historická knižnica ukrýva zbierku 14.000 vzácnych zväzkov kníh.
K priestorom zámku patria aj historické apartmány, kde sa nachádza ešte pôvodná posteľ prvého ČSR prezidenta T.G.Masaryka, ako aj romantická zámocká kaplnka datovaná od 17. storočia. Zámok Topoľčianky je sprístupnený verejnosti celoročne, ponúka spojenie histórie s komfortom súčasnej doby. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Mapa

Adresa: Parková 1, Topoľčianky
Web: http://www.zamok-topolcianky.sk

Odporučiť priateľom

Komentáre

    Zatiaľ nebolo pridané žiadne hodnotenie