Piešťany sú najznámejšie a najväčšie slovenské kúpele, zamerané na liečbu reumy, ischiasu, ako aj ďalších porúch pohybového aparátu. Prvá písomná zmienka o piešťanských termálnych prameňoch je z roku 1549. Teplota prameňov dosahuje až 69°C. Ich liečivé účinky vyhľadávajú ročne tisícky návštevníkov z celého sveta. Piešťany nie sú známe len vďaka termálnym prameňom, ale aj miernym podnebím s najväčším počtom slnečných dní v roku. Túto skutočnosť môžete oceniť najmä v letnom období, kedy je v Piešťanoch hlavná turistická sezóna.

Veľmi príjemné sú najmä prechádzky po kúpeľnom ostrove s množstvom zelene, jazierkami so vzácnou rastlinou Viktoria Regia a pozoruhodnou architektúrou liečebných domov.

Hotel MAGNÓLIA **** má ideálnu polohu v centre svetoznámeho kúpeľného mesta Piešťany. Nachádza sa na začiatku pešej zóny a tým, že je najvyššou budovou v okolí, ponúka nádherný výhľad na pohorie Považský Inovec a rieku Váh. Piešťany sú vzdialené od hlavného mesta Bratislavy len necelú hodinu cesty, 85 km po diaľnici.

Mapa

Adresa: Nálepkova 1, Piešťany
Web: http://www.hotelmagnolia.sk

Odporučiť priateľom

Komentáre

    Zatiaľ nebolo pridané žiadne hodnotenie